Rejsy Grecja - rejs jachtem 2024

Poznaj wyjątkowe i mniej oczywiste miejsca na rejsy w Grecji

Spis treści

 1. Rejsy Grecja 2024 – niezapomniana grecka przygoda
 2. Rejsy po wyspach greckich – odkryj niezwykłą Północ Grecji
 3. Jak wygląda czarter łodzi w Grecji bez skippera?
 4. Jak wygląda czarter łodzi w Grecji ze skipperem?
 5. Jak dostać się do portu w Kavali?
 6. Jaki bagaż zabrać na rejs jachtem?
 7. Jak zabezpieczyć się przed chorobą morską?
 8. Rejsy Grecja – Co to jest etyka żeglarska?
 9. Co znajduje się na wyposażeniu jachtów?

Rejsy Grecja - niezapomniana grecka przygoda

Marzy Wam się romantyczna, wyjątkowa i pełna przygód podróż do Grecji? Rejs jachtem po greckich wyspach to doskonały sposób aby poznać kraj i odkryć wiele ciekawych miejsc.

Wielu ludzi kojarzy Grecję przez pryzmat Cyklad z ich charakterystyczną, białą zabudową i niebieskimi okiennicami. O ile są one rzeczywiście przepiękne, o tyle Grecja ma do zaoferowania o wiele więcej wspaniałych, równie pięknych rejonów. Greckie wyspy obfitują we wspaniałe krajobrazy i piękne plaże. Każda z nich jest inna i każda ma swój wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. 

Grecja oferuje wspaniałe warunki do żeglowania. Jej linia brzegowa liczy łącznie aż 14 880 kilometrów. Najpopularniejsze rejony to Wyspy Jońskie, Cyklady, Wyspy Sarońskie i Dodekanez. Jednak równie piękna i warta odwiedzenia choć zdecydowanie mniej popularna turystycznie jest północna część Grecji. Sporady, Półwysep Chalkidiki, portowe miasto Kavala, wyspy Thassos, Limnos czy zachwycająca ale mało znana Samothraki – te miejsca z całą pewnością Was oczarują. Dlaczego? Choćby dlatego, że są one zdecydowanie bardziej zielone niż popularne Cyklady czy wyspy Dodekanezu. Niezwykle bogata roślinność, złociste, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz nierealny wręcz turkus wody – czyż nie brzmi to jak gwarancja udanego wypoczynku? 

REJSY GRECJA 2024

Rejs jachtem po wyspach greckich - odkryj niezwykłą Północ Grecji

Do dziś stosunkowo mało popularna wśród turystów jest północna część Grecji. Czekają tu na Was między innymi: malownicze miasto portowe Kavala, szmaragdowa wyspa Thassos, mało znana ale jakże piękna wyspa Samothraki, zachwycająca Limnos, rajskie Sporady czy nazywany greckimi Karaibami Półwysep Chalkidiki. 

Niezliczone zatoczki ukryte pośród bujnej zieleni zachęcają aby je odkryć. Tętniące życiem miasteczka, tradycyjne wioski, nieskończone tawerny z wyśmienitą, lokalną kuchnią, wspaniałe zabytki… Wszystko to czeka na Was w północnej Grecji. A przy odrobinie szczęścia być może uda Wam się zaobserwować delfiny beztrosko pływające w pobliżu jachtu. 

Nabraliście ochoty na wakacje na jachcie w północnej Grecji? Koniecznie zajrzyjcie do naszej oferty jachtów!

Współpracujemy z doświadczonymi armatorami z Grecji, którzy w swojej pracy łączą pasję do żeglowania z miłością do Grecji. 

Oferujemy wakacje na jachcie żaglowym bez załogi lub ze skipperem. Specjalizujemy się głównie w czarterach jachtów w rejonach północnej Grecji: Kavala, Thassos, Samothraki, Limnos, Volos, Sporady oraz Chalkidiki. 

Marzycie o niezapomnianej przygodzie na błękitnych wodach Grecji w towarzystwie rodziny lub przyjaciół? Nasze jachty zabiorą Was w rejs z marin w Kavali, Volos, Prevezie oraz innych pięknych miastach. Możecie je wyczarterować ze skipperem, lub bez, jeżeli posiadacie licencję żeglarską.

Rezerwując wakacje na jachcie ze skipperem nie musicie mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego! Bez stresu będziecie cieszyć się wspaniałym rejsem po ciepłych wodach Grecji na bezpiecznym i funkcjonalnym jachcie!

Nasi doświadczeni skipperzy zadbają o Wasz komfort i przyjemny rejs w Grecji! 

REJSY GRECJA 2024

Rejsy Grecja - Tasos - greckiekefi.pl
zeglowanie w Grecji greckiekefi.pl

Jak wygląda czarter jachtu w Grecji bez skippera?

Aby móc wyczarterować łódź żaglową bez skippera, w Grecji wymagane jest, aby 2 pasażerów na pokładzie posiadało licencję żeglarską. Jeżeli certyfikat posiada tylko jedna osoba, wymagane jest oświadczenie/potwierdzenie, że inna osoba potrafi żeglować. Te dwie osoby odbierają łódź i są odpowiedzialne za nią jak również za pozostałych pasażerów. 

Łódź musi zostać zwrócona w takim samym stanie, w jakim została odebrana. Przy jej zwrocie sprawdzany jest więc jej stan. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek szkód, odpowiednia kwota zostanie potrącona z depozytu wpłaconego przy zameldowaniu.

Rejsy Grecja - Thassos - rejsy jachtem w Grecji - greckiekefi.pl

Jak wygląda czarter jachtu w Grecji ze skipperem - rejsy GRECJA?

W przypadku czarteru łodzi ze skipperem żaden z pasażerów nie potrzebuje posiadać licencji żeglarskiej. Każdy może decydować sam, w jakim stopniu chce uczestniczyć w żeglowaniu. Współpracujemy z doświadczonymi skipperami, którzy znają najpiękniejsze miejsca do zacumowania łodzi w okolicy oraz wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo na pokładzie. Trasa rejsu zostaje ustalona z pasażerami.

Rejs Grecja - rejsy w Grecji - greckiekefi.pl

Jak dostać się do mariny w Kavali?

Marina w Kavali znajduje się praktycznie w samym sercu miasta. Z łatwością dostaniecie się tutaj z centrum na piechotę lub autobusem miejskim.

Do Kavali można się dostać lecąc bezpośrednio do pobliskich Salonik. Z Salonik dostaniecie się do Kavali autobusem KTEL lub wypożyczając auto – na przykład na lotnisku. Jazda autem z Salonik do Kavali zajmuje około 1,5 godziny. 

Inna możliwość do bezpośredni lot do Kavali z Niemiec, lub lot z Polski do Kavali z przesiadką w jednym z niemieckich miast. Kavala posiada wprawdzie własne lotnisko, ale niestety nie ma z Polski bezpośrednich połączeń lotniczych. Więcej na temat, jak dojechać z Salonik do Kavali oraz o tym, dlaczego warto odwiedzić to piękne miasto, przeczytacie w tutaj

Rejsy w Grecji Kavala greckiekefi.pl

Jaki bagaż zabrać na rejs jachtem?

Spakujcie się w miękką torbę lub miękki plecak. Na tygodniowy rejs w Grecji spokojnie wystarczy Wam plecak czy torba, jaki pakuje się jako bagaż podręczny do samolotu.

Nie zabierajcie na pokład jachtu sztywnych walizek na kółkach – są one nieporęczne i zajmują dużo miejsca. Najzwyczajniej nie będziecie mieli gdzie ich trzymać. Ponadto ich kołka niszczą pokład.

Rejsy jachtem w Grecji - greckiekefi.pl

Jak zabezpieczyć się przed chorobą morską?

 • Jeżeli macie skłonności do choroby morskiej, przyjmijcie leki łagodzące skutki choroby lokomocyjnej. Najlepiej to zrobić z wyprzedzeniem – na 30 – 120 minut przed podróżą 
 • Naturalne środki na łagodzenie objawów choroby morskiej to korzeń imbiru, który ma właściwości przeciwwymiotne. Innym sposobem może być wdychanie olejków: miętowego, eukaliptusowego lub lawendowego
 • Istnieją również specjalne opaski uciskowe na nadgarstek, które działają zgodnie z zasadami akupresury 
 • Przed rejsem warto unikać ciężkostrawnego jedzenia. Najlepiej zjeść lekki posiłek i popić go wodą. Nie należy jednak pod żadnym pozorem unikać jedzenia ani picia wody, aby się nie odwodnić 
 • Jeżeli w trakcie rejsu pojawią się objawy choroby morskiej, najlepiej zamknąć oczy i spróbować zasnąć  
 • Na odpoczynek najlepiej wybrać miejsce na środku statku i przyjąć pozycję w kierunku, w jakim płynie 
 • Inny sposób na złagodzenie objawów choroby morskiej to wpatrywanie się w odległy punkt na horyzoncie 
 • Bardzo ważny jest również dopływ świeżego powietrza
Grecja rejsy jachtem - greciekefi.pl

Co to jest etyka żeglarska?

Wybierając się na rejs jachtem warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak etyka żeglarska. Jest to zbiór reguł, zasad i obyczajów, jakie panują na statku podczas żeglowania. Nie są one wprawdzie nigdzie spisane, ale ich przestrzeganie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa oraz komfortu wszystkich uczestników żeglugi. Jakie są najważniejsze reguły etyki żeglarskiej? 

Kapitan jest najważniejszą osobą na pokładzie – jest on odpowiedzialny za bezpieczeństwo całej załogi oraz jachtu. Podczas całego rejsu należy bezwzględnie słuchać jego poleceń. Kapitanowi jako pierwszemu podaje się posiłek. 

Wygląd załogiwygląd członków załogi jest wizytówką jachtu. Ubiór na rejs powinien być wygodny i schludny. 

 • Najważniejszą częścią garderoby jest obuwie. Powinno być ono wygodne i z miękką, jasną podeszwą. Nie wolno zabierać na pokład butów z twardą, ciężką podeszwą lub na obcasie.
 • Również chodzenie na boso lub w japonkach może być niebezpieczne, ze względu na możliwość zranienia się o wystające, ostre przedmioty na statku.  
 • Wpływanie do portu bez ubrania lub w samym stroju kąpielowym jest źle postrzegane. 
 • Ponadto osoby z długimi włosami muszą ze względów bezpieczeństwa pamiętać o ich związywaniu – mogą one bowiem zostać wplątane na wietrze w liny lub inny osprzęt. 

Wygląd jachtuporządek na pokładzie i pod pokładem jest bardzo ważny.

 • Po zacumowaniu w porcie załoga zajmuje się przeprowadzaniem porządku na jachcie.
 • Odpowiednio ułożone liny, zwinięte żagle, czysty pokład – to wszystko świadczy o załodze.
 • Ponadto należy pamiętać, że ubrania suszymy włącznie w porcie – pływanie z ubraniami zawieszonymi na relingach jest bardzo źle postrzegane.
 • Po wejściu do portu załoga powinna założyć odbijacze w celu uniknięcia uszkodzenia jachtu.  

Zachowanie ciszy w porcie – w porcie zachowujemy się cicho aby nie zakłócać spokoju innych uczestników żeglugi.

REJSY GRECJA 2024

Co znajduje się na wyposażeniu jachtów?

Na pokładzie naszych jachtów znajduje się w pełni wyposażona lakiernia (kuchnia) z dużą lodówką, kuchenką, piekarnikiem, ekspresem do kawy i oczywiście naczyniami, garnkami itd. Również prześcieradła, poduszki i poszewki a także koce, małe ręczniki i ręczniki kąpielowe są dostępne do Waszej dyspozycji. Na pokładzie dostępne są też fajki do nurkowania i płetwy, siedziska do opalania oraz parasol przeciwsłoneczny dla tych, którzy chcą poleżeć na plaży.

REJSY GRECJA 2024

Wyspy greckie stanowią aż 80 procent wszystkich wysp Morza Śródziemnego. Wspaniałe akweny zachęcają do żeglowania po nieskończonym turkusie morza. 

Nawet jeżeli nie macie doświadczenia w żeglowaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali się w rejs jachtem po Grecji. Możecie wykupić rejs prywatny z grupą przyjaciół czy też rodziną. 

Rejsy Grecja Kavala - greckiekefi.pl

Obserwuj GreckieKefi na Instagramie i wyrusz z nami w kolejne greckie podróże: