Pogoda Grecja

Jaka jest dzisiaj pogoda w Grecji?

Sprawdź dzisiaj pogodę w Grecji!

POGODA GRECJA

pogoda Ateny

pogoda Kreta

pogoda Rodos

Zakynthos pogoda

Korfu pogoda

Chalkidiki pogoda

Pogoda w Grecji - dzisiaj, jutro i w Twoje wakacje!

Jaka jest pogoda w Grecji? Czy warto jechać do Grecji na wakacje?

Pogoda w Grecji jest wspaniała na wakacje. Szczególnie turyści z Polski ją docenią! Od lat jest tam ciepło i słonecznie w miesiącach wiosennych i letnich, a w ostatnich latach także jesień okazała się bardzo łaskawa dla turystów!

Średnia temperatura w okresie letnim (kwiecień – wrzesień) wynosi około 24°C w Atenach i południowej Grecji, podczas gdy jest niższa na północy. Ogólnie rzecz biorąc, temperatury są wyższe w południowej części kraju. Z wyjątkiem kilku burz, opady deszczu są rzadkie od czerwca do sierpnia, gdzie przeważają głównie słoneczne i suche dni. Sucha, gorąca pogoda często jest łagodzona przez system sezonowych wiatrów.

Najgorętsze miesiące w Grecji to lipiec, sierpień i czerwiec, podczas gdy najchłodniejsze to styczeń, luty i grudzień. Jeśli rozważasz wakacje w naszym polskim sezonie wakacyjnym, być może zainteresuje Cię, że lipiec przynosi średnie temperatury w okolicach 30 stopni Celsjusza, podobnie jak sierpień. Dla tych, którzy wolą podróżować poza sezonem, czerwiec oferuje spodziewane temperatury około 27 stopni Celsjusza, podczas gdy we wrześniu spodziewać się można około 26 stopni Celsjusza. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o pogodzie w Grecji w każdym miesiącu. Zalecamy zapoznanie się z nimi, abyś mógł planować swój urlop z uwzględnieniem słonecznej pogody i unikania opadów, aby nic nie zakłóciło Twojego zasłużonego wypoczynku!

Jaki klimat ma Grecja? 

Grecja ma klimat śródziemnomorski, z łagodnymi i deszczowymi zimami w południowych nizinach i regionach wyspiarskich oraz chłodnymi zimami z silnymi opadami śniegu w obszarach górskich w środkowych i północnych regionach oraz gorącymi, suchymi latami.

Najsuchszym miesiącem jest lipiec, z opadami deszczu wynoszącymi 0 mm i 31 idealnie słonecznymi dniami. Najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń, z opadami wynoszącymi ok. 40 mm deszczu w okresie 5 dni

Najgorętszym miesiącem w roku jest lipiec, ze średnią dziennej maksymalnej temperatury wynoszącą 33°C i średnią minimalną temperaturą 17°C. Najchłodniejszym miesiącem w roku jest styczeń, ze średnią dziennej maksymalnej temperatury wynoszącą 6°C i średnią minimalną temperaturą -2°C.

Kiedy najlepiej jechać do Grecji?

Najlepszym czasem na odwiedziny jest późna wiosna (maj) i jesień (wrzesień–październik). Jest przyjemnie, z komfortową pogodą, bez deszczu i mniejszymi tłumami z pominięciem weekendów świątecznych.

Jeśli pragniesz prawdziwych letnich upałów i ciepła, najlepszym okresem na urlop w Grecji są miesiące czerwiec, lipiec i sierpień. To właśnie wtedy termometry pokazują najwyższe temperatury, idealne dla miłośników gorąca. W tym czasie też szansa na wspaniałą pogodę jest największa, ponieważ w ostatnich latach Grecja notowała wtedy najwięcej godzin słonecznych w ciągu dnia. Dla tych, którzy nie boją się wysokich temperatur, pod warunkiem oczywiście, że morze jest ciepłe i sprzyja kąpielom, szczególnie polecamy sierpień.  

Pogoda i temperatury w Grecji

Najlepsza pogoda w Grecji na wakacje

Grecja pogoda maj

Maj przynosi temperatury zbliżające się do szczytu letniego, średnio wynoszące 25˚C. Maj także charakteryzuje się mniejszymi opadami deszczu i dłuższymi dniami. Wieczory są jeszcze trochę chłodne, dlatego warto zabrać ze sobą lekką kurtkę lub sweter.

Woda może być jeszcze chłodna, ale nadaje się do kąpieli, osiągając temperaturę około 18°C. Czy należy spodziewać się opadów deszczu? W poprzednich latach średnia suma opadów w maju wynosiła około 11 mm.

 

Pogoda w Grecji we wrześniu

We wrześniu średnie temperatury wynoszą około 29˚C, a tłumy zaczynają się rozpraszać. Wieczory są przyjemne, a dzień trwa nadal około 12 godzin, przy zachodzie słońca około godziny 20:00.

Wielu naszych klientów na czartery jachtów preferuje planować wakacje właśnie we wrześniu.  W Grecji, średnia temperatura wynosi wtedy około 26°C każdego dnia. Woda jest przyjemnie ciepła, osiągając temperaturę 24°C. Chociaż może się zdarzyć deszcz przez około 2-3 dni w ciągu miesiąca, to w pozostałe dni świeci słońce.

 

Grecja pogoda październik

Pogoda w Grecji w październiku jest bardzo przyjemna. W ciągu dnia temperatura sięga 22 – 24°C, podczas gdy nocą spada do 17°C, a przez większość dni panuje słoneczna pogoda. Woda osiąga wtedy temperaturę 22°C. Choć nie można zagwarantować całkowicie bezdeszczowej aury, w poprzednich latach suma opadów w październiku wynosiła średnio około 26 mm.

Najcieplejsza pogoda na wakacje w Grecji

Grecja pogoda czerwiec

Czerwiec to początek lata, a średnie temperatury wynoszą około 27˚C, dzięki czemu możesz w pełni korzystać z plaż i czystych wód. Wieczory są ciepłe, w okolicach 18/19˚C, przy 11 godzinach nasłonecznienia. Dzięki temu Grecja może okazać się idealnym miejscem na Twój urlop. 

Słońce świeci przez 29 dni w miesiącu, a temperatura wody wynosi 22 stopnie Celsjusza, co oznacza, że jest umiarkowanie ciepła. Jeśli taki klimat odpowiada Twoim preferencjom, Grecja w czerwcu może być idealnym miejscem na wakacje dla Ciebie!

 

Grecja pogoda lipiec

W lipcu średnie temperatury dzienne wynoszą 30˚C, a w nocy 23˚C. Opady deszczu są rzadkie, co czyni ten miesiąc idealnym dla miłośników słońca. Południe Grecji jest zazwyczaj znacznie cieplejsze niż północ, a wieczory wciąż są ciepłe, więc nie ma potrzeby noszenia dodatkowych warstw ubrań.

Taki klimat może zadowolić wielu turystów. A jeśli masz ochotę na kąpiele, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: temperatura wody w tym miesiącu wynosi około 25 stopni Celsjusza, co jest całkiem przyjemne. Wiec zapraszamy Cię na najserdeczniej na czarter jachtu w Grecji!

 

Grecja pogoda sierpień

Sierpień to zazwyczaj najgorętszy miesiąc, gdzie temperatury sięgają nawet do około 34˚C a bywa że przekraczają nawet 40˚C! W nocy to średnio 24˚C.

Upewnij się, że spakowałeś/aś dużo kremu przeciwsłonecznego z mocnym filtrem UV, ponieważ wiatr bywa rzadkością, co zwiększa ryzyko poparzenia się słońcem. Spodziewaj się czystego, błękitnego nieba i obfitej ilości słońca, jeśli podróżujesz w sierpniu.

Jak dużo słońca możesz się spodziewać? Około 14 godzin. Temperatura wody w sierpniu wynosi około 26˚C, co oznacza, że trudno będzie Ci się ochłodzić.

Chłodna ale przyjemna pogoda w Grecji

Grecja pogoda grudzień

Pogoda w grudniu w Grecji średnio wynosi około 15˚C a w nocy jest ok 8˚C.  Jest więcej opadów deszczu, a wieczory stają się znacznie chłodniejsze, dlatego zalecamy zabranie ze sobą płaszcza przeciwdeszczowego i dodatkowej warstwy ubrań, aby utrzymać ciepło. Chociaż kurorty w Grecji będą zamknięte zimą, to nadal możesz tam cieszyć się słońcem i błogą ciszą!

Słońce w grudniu świeci przez 24 dni, ale reszta może być pochmurna i deszczowa, przy średnich opadach wynoszących około 57 mm w ciągu miesiąca. Woda jest chłodna, ma około 17 stopni Celsjusza, podobnie jak w Bałtyku latem. Jeśli chcesz zmienić klimat i spędzić grudniowy wyjazd w takiej pogodzie, to Grecja może być dla Ciebie dobrą opcją!

 

Grecja pogoda styczeń

Styczeń to nieco chłodniejszy miesiąc, który ma tendencję do największych opadów deszczu. Średnia temperatura w styczniu wynosi około 13˚C, więc warto zabrać ze sobą kilka warstw ubrań, aby się ogrzać. Pomimo, że a słońce świeci średnio 25 dni w miesiącu to większość kurortów jest zamknięta w okresie zimowym, dlatego jeśli szukasz trochę zimowego słońca, polecamy wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

 

Grecja luty pogoda

W lutym temperatury są łagodne, średnio wynoszące około 14˚C. Dni mogą być nieco pochmurne z lekkimi opadami deszczu. Wyspy zazwyczaj są nieco cieplejsze niż stały ląd, z większą ilością godzin słonecznych, ale wiele kurortów pozostaje zamkniętych. Na zimowy wypoczynek w słońcu w lutym polecamy Cypr.

Typowo opady występują przez około 6 dni w miesiącu. Warunki pogodowe mają tendencję do powtarzania się, więc w tym najbliższym lutym można oczekiwać bardzo podobnych warunków!

 

Grecja pogoda marzec

W marcu Grecja zaczyna się ogrzewać, a średnie temperatury wynoszą około 17˚C. Wieczory mogą być nieco chłodniejsze, więc warto zabrać ze sobą sweter lub lekką kurtkę, aby się ogrzać. Słońce zaczyna zachodzić trochę później, około 18:30, więc możesz w pełni wykorzystać dłuższe dni. Niektóre kurorty zaczynają ponownie otwierać w marcu, jednak większość pozostaje zamknięta, dlatego, pomimo że bardzo kochamy Grecję to jednak polecamy w marcu Madeirę jako alternatywę na urlop.

Pogoda Grecja - idealne wakacje w Grecji
Wakacje Grecja - najpiękniejsze greckie plaże - greckiekefi.pl
Wakacje Grecja - blog o Grecji greckiekefi.pl
error: Witaj. Nasza treść jest chroniona!