odkrywaj Grecję

greckie kefi

z nami pokochasz Grecję

Greckie Kefi  stworzyliśmy z pasji do cudownej i pełnej uroku Grecji  oraz do wyjątkowego stylu życia jej mieszkańców. 

Chcemy wam pokazać ciekawostki z codziennego życia Greków oraz najpiękniejsze miejsca w Grecji. Znajdziecie tu masę praktycznych porad jak i fakty, które być może was zaskoczą. Podpowiemy wam jak najlepiej poruszać się po Grecji,  jak dostać się w wybrane lokalizacje oraz co warto zwiedzić. 

Doradzamyjak zorganizować wakacje w Grecji na własną rękę i przy tym podróżować poza utartymi szlakami turystycznymi. Obok popularnych celów turystycznych przedstawimy wam te mniej popularne miejsca. Te zdecydowanie warto zobaczyć. Z nami poznacie zakątki, do których jeszcze nie dotarła masowa turystyka. To w tych zakątkach można pełną piersią wdychać naturalne, dzikie piękno Grecji.

Pragniemy wam pokazać, że wakacje to nie tylko relaks na plaży z drinkiem w ręku. Grecja ma do zaoferowania znacznie więcej. Z  Greckim Kefi odkryjecie mniej znane strony tego wyjątkowego kraju. 

Tu tworzymy praktyczny przewodnik po Grecji dla aktywnych turystów. 

A czym tak w ogóle jest kefi? Co znaczy słowo kefi?

Kefi – κέφι  – to grecki styl życia w harmonii pomiędzy umysłem, ciałem a duszą. To duch radości, zachwytu oraz pasji, który przenika duszę oraz ożywia ciało i umysł. 

Ducha kefi odnajdziemy w zabawie, tańcu, dobrym jedzeniu oraz miłym towarzystwie. To właśnie w kefi tkwi klucz do szczęśliwego życia Greków, pełnego dobrego humoru, entuzjazmu oraz pasji. Kefi to błogi czas spędzony z bliskimi. Kefi to radość z życia, którą odnajdziemy we wspólnej zabawie oraz  codziennych drobnych przyjemnościach. 

Weźmy przykład z Greków. Cieszmy się życiem tu i teraz. Nie czekajmy aż życie zacznie być idealne, bo to może nigdy nie nastąpić. Klucz do szczęścia tkwi w małych przyjemnościach dnia codziennego. To kochanie życia takim, jakie jest. To docenienie tego, co się posiada zamiast gonienia za jakimś niedoścignionym ideałem. Grecy jak żaden inny naród świata wiedzą, jak doceniać drobne przyjemności.  Wiedzą jak delektować się każdą wolną chwilą. Wiedzą jak dbać o bliski kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi oraz jak celebrować każdy posiłek. Warto przywieźć helleńskiego ducha z wakacji i wpleść  na stałe do swojego codziennego życia.

odkrywaj Grecję

aktywne podróże po Grecji

Grecja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na wakacje przez polskich turystów. Każdego roku miliony turystów przybywają na kontynent oraz na przepiękne greckie wyspy, które oferują każdy możliwy rodzaj spędzania czasu. 

My polecamy Ci bezpieczne czartery jachtów w Grecji. 

Grecja to kraj tysięcy magicznych wysp, z których każda urzeka swoim wyjątkowym pięknem.  Liczne plaże oraz słoneczna pogoda gwarantują udany wypoczynek. Bujne gaje oliwne, rajskie zatoczki oraz imponujące zabytki sprawiają, że od razu można zakochać się w tym śródziemnomorskim kraju. 

Bardzo popularnym sposobem na odkrywanie Grecji jest island hopping.  Po polsku mówiąc jest to podróżowanie z wyspy na wyspę. W ten sposób można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zebrać masę niesamowitych wspomnień. Na pewno warto.

Zapraszamy Cię na naszą stronę. Ten praktyczny przewodnik po Grecji powstał dla Ciebie. Odkrywaj Grecję i ciesz się nie tylko samym pobytem w Grecji ale już nawet przygotowaniami do wyjazdu na urlop czy indywidualne wakacje. 

Chcesz po raz pierwszy odwiedzić Grecję, ale nie wiesz którą grecką wyspę wybrać na wakacje? A może chcesz w tym roku zwiedzić Grecję poza utartymi szlakami turystycznymi? 

Grecja kontynentalna jest równie interesująca i piękna. Odkrywaj Grecję z nami i daj się namówić na kolejne wyjątkowe podróże.

Grecja to nie tylko wyspy i wakacyjny relaks na plaży. To przede wszystkim słynne siga-siga, czyli slow life w wydaniu greckim. Grecy żyją niespiesznie i rzadko stresują się drobnostkami. Mają niesamowitą zdolność do delektowania się chwilą i bycia „tu i teraz”. Niezwykle cenią sobie spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz biesiadowanie we wspólnym gronie.

Greckie Kefi to praktyczny przewodnik po Grecji, który powstał z miłości do Grecji. 

Każdego dnia dzielimy się z wami naszą pasją do tego pięknego kraju, i chcemy aby Wam się również udało  odkryć Grecję dla siebie. 

Na naszych stronach znajdziecie praktyczne porady jak zwiedzać Grecję oraz ciekawostki  na temat życia w Grecji. Przedstawiamy fakty, którymi nas Grecja zauroczyła, jak i te aspekty, które nie są aż tak kolorowe.

 

error: Witaj. Nasza treść jest chroniona!